Alutaguse Matkaklubi uus piire kompav initsiatiiv

  • 01.04.21
  • leho lahtvee

Pressiteade, 1.04.2021, Kohtla-Nõmme

Alutaguse Matkaklubi, Eesti matkamaastiku üks silmapaistvaim organisatsioon ja ala edendaja, planeerib matku väljaspool Maad. Tunnustatud kompetentsiga matkaklubi on oma liikmeskonnas loonud töögrupi kavandamaks matku käimata aladel kuul ja Marsil. AMKi erirühma nimi on samuti AMK – Astu Meiega Kuule!

Kõikide prognooside kohaselt saab juba nähtavas ajas kosmoseturism hoo sisse. Klubi juhataja Ingridi sõnul on just praegu õige aeg sammuks tulevikku. “Enamikel suurriikidel on oma kosmoseprojektid töös, rääkimata erasektori firmadest nagu SpaceX, Blue Origin‎ ja Virgin Galactic‎. Niipea, kui eluks vajalik taristu on kuul ja Marsil rajatud, voolab sinna uudishimulikku rahvast, kes soovivad oma jalad kuutolmuseks ja marsiliivaseks teha. Oleme sihiks võtnud, et Alutaguse Matkaklubi tunnustatud loodusevahendajana saab olema pioneeriks ka taevakehade vahetul kogemisel”.

“Tööd on juba praegu palju,” lisab klubiline Leho. “Matka ettevalmistus algab teatavasti kaarditööst ning ESA ja NASA andmepangad on materjali täis. Meil juba on mõned potentsiaalsed marsruudid silma jäänud, kuid uurimist jagub ja huvitavaimate väljasõelumine võtab aega.”

Aega ongi vaja, sest matkamine Marsi ja kuu pinnal vajab hoopis uutlaadi varustuse väljatöötamist. Klubiline Tanel rõhutab: “ega see ei ole mingi tühine Mount Everesti tippu jalutamine!” Võib ju arvata, et väiksema gravitatsioonijõuga kuul pole seljakotil enam piirangut, kuid õhuballoonid võtavad siiski omajagu ruumi. Varustuse eest vastutaval Tanelil on mõttes juba erinevaid lahendusi, kuid väljakutseid jagub. Ta nendib, et üks paljudest tema laual olevatest probleemidest on lõke – kuidas seda matkaatmosfääri loojat ilma puude ja õhuta ikkagi naturaalselt teha?

Toetust soovida ja algatuse kohta lähemalt informatsiooni pärida saab aadressilt alutaguse.matkaklubi@gmail.com. Lähemas tulevikus aga tulge meie matkadele!