Laste ja noorte matkalaager Aegviidus

  • 23.10.18
  • Kelli Kuligina

Oktoobri eelviimasel nädalavahetusel olid matkaklubi instruktorid Aegviidus laste ja noorte matkalaagris noortele matkasellidele oma teadmisi jagamas. Noori huvilisi tuli kokku mitmest Eesti nurgast – Tallinnast kuni Toilani. Esimene päev oli pühendatud rohkete teadmiste kogumisele. Koos õpiti ületama jõge ja laskuma kõrgest mäest. Omandati enese julgestamise peamised põhitõed. Õhtul üle korratud või selgeks õpitud mitmed matkajatele olulised sõlmed. Kui päeva tähtsaid toimingud olid tehtud, pandi telgis ahi küdema ja väljas lõke põlema ning kosutati ennast lõkke peal küpsetatud vahukommidega ja matkajuttudega. Väga pikalt lõkke ääres istumist seekord siiski ei harrastatud. Järgmisel hommikul algas ju ometigi tähtis päev – võistlused. Kogu siiani kogutud tarkused pandi proovile laste- ja noorte meistriõistlustel jalgsimatkatehnikas. Peale hommikupudru söömist tutvustati kõikidele võistkondadele võistlusrada ning loositi rajale mineku järjekord. Ja siis… jäi veel õnneks natuke aega enese valmis sättimiseks ja strateegia kokkuleppimiseks. Võistlustel tuli matkajatel ette näidata sõlmede tegemise oskust, läbida turvaliselt takistusrada ja eksponeerida telgi ülespanemist. Veidi keerulisemaks tegi võistluse jõe ületamiseks vajaliku köie püstitamine ning ülesõit. Sellegipoolest olid noored äärmiselt tublid ning vaatamata takistustele läbisid kõik võistkonnad edukalt võistlustrassi. Peale punktide lugemist ja kõhu täitmist, autasustati kiiremaid ja hoolsamaid. Alutaguse Matkaklubi juhendamisel said Ida-Virumaa omadest noorte arvestuses “Toila-Järve” võistkond kuldmedali. Võistkonnas olid Toila ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilased. Laste arvestuses sai võistkond “Matkasellid” pronksmedali. Selle võistkonna panid kokku Toila Gümnaasiumi lapsed. Palju õnne! 🙂
Sellega saigi laager selleks korraks läbi. Aegviidust lahkusid nii noored kui ka instruktorid väsinute, kuid õnnelikena. Omalt poolt loodame, et nii laager kui vahva võistlus pani uutes matkajates kasvama matkapisiku ning andis indu juurde juba veidi kogenumatele matkajatele asjaga ikka jätkama.
Nii Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi kui Toila Gümnaasiumi matkaringidesse mahub veel huvilisi. Seega kutsume teid endaga liituma!

Pildil värsked medalistid!